Ukraińska w boguchwale zielonej

Ukrainka szuka praca Warszawa

Ukrainki są w Polsce bardzo poszukiwanymi i cenionymi pracownicami. Chwalone są przede wszystkim za poważne podejście do pracy, sumienność oraz rzetelność. Z tego powodu po przyjeździe do naszego kraju nie mają problemu ze znalezieniem zatrudnienia, niezależnie od tego, czy ich celem będzie praca na stałe, czy praca tymczasowa. Co najważniejsze, chcąca pracować tutaj Ukraińska w boguchwale zielonej może podjąć pracę legalnie, ze względu na ułatwienia przepisów. Najczęściej pomaga jej w tym agencja pracy, dzięki zagwarantowane będą wszystkie praca pracownicze, bezpłatna opieka medyczna i możliwość pracy w każdym miejscu w Polsce. Największą popularnością wśród Ukraińców cieszy się jednak Warszawa, która daje największe możliwości nie tylko, jeśli chodzi o pracę, ale także szanse na spokojne i godne życie w Polsce. Dlatego też pierwsze kroki z Ukrainy zwykle bywają kierowane tutaj.

Dlaczego wybór pada przede wszystkim na stolicę? Przede wszystkim dlatego, że to właśnie tutaj znajduje się pierwszy polski przystanek dla Ukraińców, którzy po raz pierwszy przyjeżdżają do Polski, by szukać pracy. Łatwiej się też tutaj zaczepić, szczególnie Ukrainkom, które mają duży wybór pracy „kobiecej” – w handlu, gastronomii, w pielęgniarstwie, usługach turystycznych i w domach opieki osób starszych. Ukrainki często mieszkają tutaj ze swoimi dziećmi, które w stolicy mają największe szanse na rozwój.

Branża HoReCa, czyli wszystkie gałęzie gospodarki, które związane są z gastronomią, to świetne pole do tego, by rozpocząć pracę w Polsce. To też jedna z najtrudniejszych gałęzi polskiej gospodarki. Cechuje się dużą rotacją pracowników i ciągłym brakiem rąk do pracy, zwłaszcza w sezonie letnim. Nic więc dziwnego, że pracodawcy muszą ratować się zatrudnianiem cudzoziemców, by utrzymać ciągłość usług i stałość swoich dochodów. W związku z tym Ukrainki nie będą miały problemów z tym, by zostać zatrudnione, zwłaszcza że branża gastronomiczna i usługowa w wyjątkowy sposób premiuje kobiety. Ukrainka jest zwykle osobą komunikatywną, lubianą przez klientów, a także doskonale znającą realia tej branży.

Ostatnimi czasy coraz częściej Ukrainka znajdzie także zatrudnienie w polskich szpitalach – jako pielęgniarka, salowa lub członkini personelu pomocniczego. W takim wypadku Warszawa to dobry wybór. Nie tylko jest tu wiele szpitali państwowych, ale także innych placówek – prywatnych klinik, hospicjów, domów opieki nad seniorami. Szacuje się, że aż 20% personelu medycznego i okołomedycznego stanowią Ukrainki.

Podjęcie pracy właśnie w tych zawodach często możliwe jest dzięki popularności szkół pielęgniarskich na Ukrainie, a także braku bariery językowej. Ukrainki bardzo szybko uczą się języka polskiego, co w Warszawie jest bardzo łatwe ze względu na dostępność szkół językowych, przez co mogą łatwo dogadywać się z pacjentami i bez żadnych przeszkód wykonywać ten bardzo odpowiedzialny zawód. Wynagrodzenie w służbie zdrowia jest też dla nich bardzo atrakcyjne, przez co wydajnie zastępują polskie pielęgniarki wyjeżdżające na zachód.